Wszechstronna liderka społeczna z miejscowości Pustynia, w województwie podkarpackim. Jest prezeską fundacji Dębicka Akademia Rozwoju, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Oaza, wiceprzewodniczącą Powiatowej Rady Rynku Pracy, zajmuje się również handlem. Na co dzień angażuje się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierając inicjatywy społeczne, edukacyjne i ekologiczne. Skutecznie łączy działania na rzecz kobiet, seniorów oraz młodzieży, z pasją szerzy ideę zrównoważonego rozwoju i edukacji proekologicznej. Dominika jest społeczniczką z serca, od zawsze lubiła działać z ludźmi i na rzecz innych, z czasem odkrywając jaką satysfakcję jej to daje i świadomie rozwijając się w tym kierunku.
Wśród najważniejszych projektów Dominiki Marć znajduje się inicjatywa „NIW Pesel nie jest przeszkodą”, skierowana do kobiet, które przechodzą proces zmiany i podejmują nowe wyzwania. Program ten objął już 60 uczestniczek. Drugim kluczowym przedsięwzięciem było założenie Koła Gospodyń Wiejskich Oaza, które dzięki jej zaangażowaniu prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności, podejmując różne inicjatywy społeczne. Trzecim istotnym projektem było „Danie wspólnych chwil” realizowane w ramach współpracy z Fundacją Biedronka, w których zorganizowano 17 spotkań dla seniorów, promując międzypokoleniową integrację i wspólne wartości.
W ramach programu Zakorzenione Dominika skupia się na edukacji ekologicznej, koncentrując się na świadomych decyzjach konsumenckich i ograniczaniu nadmiernej konsumpcji. Poprzez warsztaty chce pokazać, jak lokalne zasoby, takie jak ogrody i odnawialne źródła energii, mogą wspierać zrównoważony styl życia. Jej celem jest także zmiana nawyków mieszkańców, co przełoży się nie tylko na korzyści środowiskowe, ale także ekonomiczne – 30 rodzin dzięki ekologicznym rozwiązaniom obniży koszty życia, efektywnie gospodarując wodą i energią, uprawiając własne warzywa, czy wybierając rower zamiast samochodu.