Prezeska Stowarzyszenia Rozwoju Podtatrza z Poronina, w województwie małopolskim. Od dziecka była społeczniczką. Najpierw udzielała się w harcerstwie, później w kołach zainteresowań, aż w końcu została nauczycielką. Obecnie, na emeryturze, z pasją kontynuuje pracę na rzecz lokalnej społeczności, wykorzystując swoje doświadczenia. Program Zakorzenione umożliwił jej poszerzenie wiedzy i dzielenie się nią w swoim środowisku, a także aktywizowanie kobiet wokół kwestii proekologicznych. Praca na rzecz innych i z innymi ją buduje, dodaje energii i daje poczucie sensu.
Jej działalność społeczna obejmowała wiele projektów prośrodowiskowych m.in. kampanie edukacyjne na temat niskiej emisji oraz udział w Podhalańskim Alarmie Smogowym. Skupia się na tematach takich jak ograniczenie odpadów, bioróżnorodność oraz zmiana nawyków w gospodarstwach domowych. Wśród najważniejszych dla siebie projektów wymienia utworzenie Integracyjnego Punktu Przedszkolnego „Górolicki” w Suchem, gdzie była dyrektorką Szkoły, który odpowiadał na potrzebę opieki przedszkolnej, projekt „Małopolskie Talenty – powiat tatrzański” wspierający uzdolnionych uczniów z 21 szkół oraz projekt „Bliżej siebie, bliżej natury”, który miał na celu zmianę stosunku ludzi do przyrody w poczuciu szacunku.
W ramach programu Zakorzenione, Krystyna zajmuje się tematem ograniczenia wytwarzania odpadów w gospodarstwach domowych. Organizuje wydarzenia promujące oszczędne przygotowywanie potraw, wykorzystanie lokalnych surowców i tworzenie drewnianych zabawek, które mogą zmniejszyć ilość odpadów. Prowadzi również kampanię, która zmienia podejście właścicieli hoteli do proekologicznych nawyków, w celu ograniczenia marnowania zasobów. Jej celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej i promowanie oszczędniejszego stylu życia wśród lokalnej społeczności.